9 טיפים מקצועיים לחיפוש עבודה

חשוב לנו לעזור לך למצוא עבודה (בוודאי שנשמח אם אנחנו נהיה אלה שנמצא אותה עבורך) לכן ריכזנו עבורך תובנות, לקחים ומסקנות מניסיון שלנו ושל מאות מועמדים שעברו דרכינו.

  1. לפני שהתחלת בחיפוש, כדאי לך לקחת רגע למחשבה ולנסות ולרשום את תכונותיך, יכולותיך וכישוריך, ובעיקר אלו שבתחומים מעניינים ומרגשים אותך – כך תהיה לך יכולת להבין טוב יותר, אילו משרות מתאימות לך יותר מאחרות ואילו תפקידים יגרמו לך הנאה ויעניקו לך סיפוק ותחושה של הגשמה עצמית.
  2. חשוב לזכור שגם המעסיקים צריכים אותך לא פחות מהצורך שלך בעבודה חדשה.
  3. לאחר שסיימת למפות את התכונות והיכולות זה הזמן להתחיל למצוא תפקידים בהם אפשר להביא לידי ביטוי את כל העושר שבא איתך לעבודה. אם אפשר כדאי למצוא את מי שכבר נמצא בתפקיד דומה ולשאול שאלות על אופי העבודה כי הרי ידוע שמה שנראה במבט מרחוק שונה מהמציאות שמתגלה מבפנים.
  4. על מנת לדעת "כמה לבקש" ניתן למצוא באינטרנט מחשבוני שכר שיתנו לך מושג טוב מה רמות השכר המקובלות במשרה המבוקשת.
  5. עוד לפני שהגעת לראיון כדאי לחפש מידע על חברות שהציעו לך משרה בהן. שליטה בחומר ובפרטים יסיעו לך להרשים ולנסח את דבריך כך שיענו על הציפיות של המראיינים.
  6. חשוב לדעת שלכל משרה יש מאות מועמדים שמתחרים ועליך לבלוט מעל כולם. לכן עיצוב קורות חייך, ניסוח נכון ומעניין והקפדה על סידור שמבליט את המידע החשוב עליך יאפשרו לך לבלוט על פני מועמדים אחרים ויגדילו את סיכוייך לקבל את המשרה.
  7. כדאי לספר לכמה שיותר אנשים על המשרה המבוקשת כי המלצות וקשרים אישיים משפרים את הסיכויים.
  8. חשוב לברר את כל הפרטים על המשרה: מיקום המשרה, תחבורה ציבורית ודרכי גישה, שעות העבודה וכו'.
  9. כבר בראיון חשוב לשאול על אפשרויות קידום והתפתחות מקצועית – זה מראה על שאפתנות ויאפשר לך לקבל החלטה נכונה גם בהתייחס לקריירה ולעתיד.

הצעות מאיתנו אליכם: