5 סיבות מדוע כדאי להשתמש בחברת כוח אדם והשמה

שוקל להשתמש בחברת כוח אדם והשמה אך רוצה ללמוד קודם על היתרונות? הכנו לכם חמישה סיבות מדוע חברות כח אדם והשמה טובות לעסקים שלכם.

כיצד שימוש בחברת כוח אדם והשמה יכול לעזור לעסק שלך?

1. יכולת הגעה מורחבת לחיפוש העובדים הטובים ביותר עבורך

לחברות כוח אדם והשמה תהיה גישה למועמד הטוב ביותר שיש. זה כולל גישה למועמדים שמחפשים עבודה באופן פעיל, כמו גם מועמדים המועסקים כיום במקומות אחרים.

אם אתה משתמש בחברת כוח אדם והשמה, אתה מבחינה סטטיסטית נוטה יותר לגשת למחפשי העבודה הטובים ביותר בשוק. מועמדים המחפשים באופן פעיל משרה חדשה נוטים יותר להירשם בחברות כוח אדם והשמה בשל יעילותם למציאת המשרה המתאימה להם.  רוב החברות יפרסמו מודעות דרושים במגוון לוחות דרושים, מתוך הבנה של הערך הלוגיסטי והשיווקי העומד מאחורי השימוש בכל אחת מהן – ידע שלא יסולא בפז אליו ניתן לגשת רק מהעבודה בתחום הגיוס.

לפעמים יכול להיות קשה למצוא את המועמדים הנכונים, פשוט כי קשה למצוא אותם.  אם מועמדים אינם מציבים את עצמם כ"מחפשים עבודה באופן פעיל", סביר להניח שיש להם מגייס מומחה ומומחה אשר מתחייב להגיש מועמדות למשרה מטעמם – זו גישה ל"מאגר כישרונות" שאולי לא ניתן יהיה להגיע אליו אחרת.

לסוכנויות גיוס יש רשתות רבות – לכל יועץ יש פוטנציאל למנף את הרשתות שלו כדי לעזור לחבר אותך לאנשים הנכונים.

2. חיסכון זמן ותקציבים

ידוע כי בעסקים זמן הוא כסף.  עם זאת, אם אתה משתמש בחברות כוח אדם והשמה, אתה חוסך זמן.  סוכנויות הגיוס והשמה חוסכות מהזמן העסקי שלך מכיוון שהן דואגות לשלבים הראשוניים בתהליך הגיוס.  אין יותר סינון של בקשות וקורות חיים, סוכנות הגיוס תבטיח שהזמן שתשקיי בתהליך הגשת הקורות חיים וראיונות יושקע בחוכמה על צפייה באלה ששווה לשקול.

עם זאת, זה לא נגמר שם. לאחר מכן סוכנות הגיוס תזמן ראיונות ותכין את המועמדים עם כל המידע הדרוש להם – כל שעליך לעשות הוא להתכונן!

סוכנויות גיוס עוסקות בכל נושאי הממשל כגון: תקשורת עם מועמדים מצליחים ויישומים לא מוצלחים, כמו גם אימות מידע על מועמדים כמו כישורים והפניות.

אם עסק בוחר להשתמש בחברות כוח אדם והשמה, הם יצמצמו את הזמן ואת המשאבים העסקיים הדרושים למסירות תהליך הגיוס.  זה יכול להוביל למהפך מהיר יותר במילוי המשרות הפנויות ולעלייה ביעילות הארגון.

3. שירותים נוספים שחברות כח אדם והשמה מעניקות

חברות כוח אדם והשמה מבצעות בדיקות רקע על מועמדים, דבר החיוני בבחינת עובדים פוטנציאליים.  זה יכול להימשך זמן רב מכיוון שמדובר במעקב אחר הפניות, עריכת ראיונות מקדימים ובדיקה מעמיקה שהמועמד תואם את מה שהוא כותב בקורות החיים שלו.  סיבה נוספת מדוע כדאי להשתמש בחברת כח אדם והשמה היא מכיוון שעסק יכול להרגיש בטוח שכל מועמד שתפגשו כבר עבר את המבחנים הזמניים כחלק מהשירותים הנוספים.

אם לעסק שלך יש משרה זמינה עם משכורת לא ברורה, חברת כוח אדם והשמה מקצועית וותיקה יכולה לתת לך שיעור שוק מדויק באמצעות נתוני שכר וידע בשוק המקומי.

4. מומחיות: ידע בשוק

לעיתים קרובות, דרישות המועמדים שלך עשויות להיות ספציפיות וקשות למצוא.  זה המקום בו המומחיות בענף המגייס וידע השוק מוכיחים כי הם יקרים מפז.  לדוגמה, אם אתה מזמין מנהל, ייתכן שתצטרך חוות דעת מומחה וידע בחקיקת הגיוס הנוכחית – על החברת כח אדם והשמה לדעת את כל החוקים הרלוונטים החלים על תפקידים בכירים אלו.

לאחר שפיתחת מערכת יחסים עם חברת כוח אדם או ההשמה, שאתה סומך עליה, הגיוס העתידי שלך יהיה קל יותר מכיוון שהחברה תהיה מודעת לאיכויות הדרושות בכדי להתאים את המועמדים לעסק שלך.  סוכנויות הגיוס הטובות ביותר ישמשו כשותפים ומשתפי פעולה, ויהיו העיניים והאוזניים שלך בשוק.

מגייסים הם מומחים בתעשייה בשווקים שלהם, ויכולים לתת לצוות הגיוס תובנות לגבי המתרחש.  מגייסים אלו יידעו: כיצד להגיע למועמד הזמין הטוב ביותר, שיעורי שכר, ציפיות לקריירה, מורכבות הגיוס הנוכחית, כישורים ומיומנויות של המועמד.  לדוגמא, אם יש קושי למצוא את אותה איכות של המועמדים בעסקים רלוונטיים אחרים, אזי מגייסים מומחים יוכלו לייעץ לגבי פתרונות חלופיים.

5. חסכון בעלויות לטווח הקצר ולטווח הארוך

חברות כח אדם והשמה יפרסמו בכל לוחות הדרושים/ות המובילים, כך שתוכלו להבטיח שמודעת המשרות של העסק שלכם תהיה במקום הנכון – פרסום משרות חד פעמיות בודדות במשרדי הפרסום יכול להיות יקר.

עלות הסינון של קורות חיים וניהול שיחות ראשוניות, אולם אם עסקים משתמשים בחברת כוח אדם והשמה, לא רק שהעלות הזו מופחתת, אלא שיש גם יכולת למגייס לעזור במשא ומתן על המשכורת הטובה ביותר (מתן הכוונה ועצות גם בנושא  מה זה שכר הוגן) וכתוצאה מכך סיכוי גדול יותר להעסיק את המועמד המוביל.

חיסכון בעלויות לטווח קצר:

  • פרסום מודעות דרושים – העלות הוסרה
  • צוות העסק יכול להשקיע מאמצים בתפקידים אחרים
  • הפחתת עלויות של שעות נוספות למטרת גיוס עובדים
  • מפחית את הסבירות והעלות של העסקת מועמד שאינו כשיר לתפקיד

חיסכון בעלויות לטווח ארוך:

  • החברה תתפתח בעזרת המועמדים שנשלחו בעזרת חברת כוח אדם והשמה
  • עלויות הגיוס העתידיות מופחתות בגלל הקשר ההדוק עם חברת כח אדם והשמה

*המאמר נכתב בלשון זכר, אך מיועד לגברים ונשים כאחד.

הצעות מאיתנו אליכם: